Logotyp z napisem Biuletyn Informacji Publicznej

Centrum Usług Wspólnych
w Rybniku

Aktualności


10.01.2022

Polski Ład - nowe rozporządzenie MF

Centrum Usług Wspólnych w Rybniku obliczyło wynagrodzenie wypłacone 3 stycznia 2022 roku w sposób prawidłowy, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz na podstawie otrzymanych informacji kadrowych. Dnia 7 stycznia 2022 roku (piątek) ukazało się rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminów poboru i przekazywania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Rozporządzenie to weszło w życie 8 stycznia 2022 roku (sobota). Nowe przepisy, wprowadzone na szybko, budzą wiele kontrowersji i niejasności. Oznacza to, że pracownicy Działu Płac muszą się z nimi zapoznać, poczekać na wytyczne (szczególnie Administracji Skarbowej), a zwłaszcza na aktualizację systemu płacowego.

 

W związku z tym informuję, że CUW nie będzie udzielać żadnych informacji dotyczących korekt wynagrodzenia za styczeń. Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło specjalną infolinię dla obywateli. Wszystkie osoby, które mają pytania dotyczące Polskiego Ładu, mogą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16 telefonować pod numer 22 7656464.

 

Proszę o przekazanie niniejszej wiadomości zainteresowanym pracownikom. Po uzyskaniu wsparcia merytorycznego oraz przygotowania systemu płacowego przez firmę zewnętrzną przekażę informacje co do dalszych działań. Dziękuję za zrozumienie.

 

 

Strona internetowa wykorzystuje mechanizm plików cookies. Więcej informacji można znaleźć w informacjach o plikach cookie. Rozumiem